Get Adobe Flash player

Zawody

 

 

23-24.08.2013 - Motorowodne Mistrzostwa Europy, Finał Motorowodnych Mistrzostw Polski, Puchar Prezydenta UIM - Skulsk

Plakat Skulsk

  W ostatni weekend sierpnia (23-24) w malowniczo położonym Skulsku na jez. Skulska Wieś odbyła się ostatnia impreza motorowodna tego sezonu, a mianowicie były to Motorowodne Mistrzostwa Europy O175, Puchar Świata JT250, Puchar Wójta Gminy Skulsk F4s, Finały Motorowodnych Mistrzostw Polski, oraz Puchar Prezydenta UIM w Formule Przyszłości.

   Zawody organizowane przez Wielkopolski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Klub Sportowy KOTWICA Poznań, PZMWiNW w Warszawie, oraz Urząd Gminy Skulsk. Trzon organizacyjny tej imprezy stanowili: komandor Jarosław Świerczyński, przewodniczący komitetu organizacyjnego Robert Reszkowski, oraz wójt gminy Skulsk Andrzej Operacz.

   Zawody rozpoczęły się od piątkowych zmagań najmłodszych uczestników (8 do 12lat) tej imprezy a mianowicie zawodów Formuły Przyszłości. Ku zaskoczeniu wszystkich tłumnie zebranych nad jez. Skulska Wieś rywalizację wygrał mieszkaniec Skulska, Filip Płociński. Warto zwrócić uwagę, że to właśnie z inicjatywy działaczy WZMWiNW zawody FF organizowane są wspólnie z wyścigami po okręgu. Mamy nadzieję, że od tego momentu inni organizatorzy imprez motorowodnych będą brać z nas przykład i także będą łączyć zawody FF z wyścigami po okręgu.

  W sobotę i niedzielę przyszedł czas na wielkie ściganie. W klasie O175 bezkonkurencyjny okazał się multi medalista, dziesięciokrotny mistrz świata Rene Behnke (Niemcy). Behnke nie miał jednak łatwego zadania ponieważ na bardzo wysokim poziomie ścigał się Marcin Zieliński (LOK Szczecin). Polak ostatecznie musiał zadowolić się srebrem. Brązowy krążek przypadł Attilli Henczowi z Węgier. Poniżej oczekiwań spisał się za to Henryk Synoracki (LOK Poznań), broniący tytułu z przed roku w Skulsku znalazł się tuż za podium.

   Rywalizacja o Puchar Świata JT250 została zdominowana przez zawodników zza wschodniej granicy. Triumfowała Ukrainka Anastazja Lysenko za Artenem Nikitinem (Rosja) i Gregorim Eevardim (Estonia), najlepszy z Polaków był Grzegorz Stępniak (X miejsce).

         W Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostwach Polski sezonu 2013 w poszczególnych klasach zwyciężyli:

                                   1.Kęcinski Sebastian ( KSMM TRZCIANKA )

-        O-125               2. Świerczyński Michał ( KOTWICA POZNAŃ )

                                   3. Synoracki Henryk ( PKM LOK )

 

                                   1. Szymczyk Marcin ( BASZTA ŻNIN )

-        GT-30               2. Kołpaczyński Jacek ( SKMO TKKF „ŚLIZG” )   

                                   3. Popończyk Mateusz ( KW „WISŁA” W-WA )

 

                                   1. Stainys Paulius ( LITWA)

-        JT-250              2. Sojka Sebastian ( WKS ZEGRZE )

                                   3. Stępniak Grzegorz ( TKKF WODNIK )

 

                                   1. Strumnik Cezary ( KS PRZYGODA CHODZIEŻ )

-        OSY-400           2. Trabitsh Thomas ( ADAC SACHSENRING )

                                    3. Wojewódzki Maciej (  WKS ZEGRZE )

 

                                    1. Ciołek Łukasz ( WKS ZEGRZE )

-        S-550                 2. Lisy Andrzej ( LOK – POZNAŃ )

                                    3. Rybarczyk Lechosław ( KS POSNANIA)

 

                                    1. Mucha Marcin ( POSNANIA )                

-        T-550                 2. Nogaj Dariusz ( BASZTA ŻNIN )

                                    3. Lech Maria ( KS POSNANIA )

 

   Przez wszystkie 3 dni trwania imprezy panowała słoneczna i bezwietrzna pogoda, wymarzone warunki do uprawiania sportów motorowodnych. Zawody zostały zorganizowane na bardzo wysokim poziomie, głównie dzięki ludziom posiadającym ogromne doświadczenie w tego typu imprezach. Skulsk po raz trzeci z rzędu udowodnił, że jest w stanie organizować imprezy najwyższej rangi i miejmy nadzieję, że organizatorzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Cezary Strumnik

 

03-05.05.2013 - Festiwal Sportów Wodnych - Ślesin

I Festiwal Sportów Wodnych – ŚLESIN 2013

   Z wielką przyjemnością informujemy, że w dniach 3-5 maja br. w malowniczym Ślesinie odbędzie się I Festiwal Sportów Wodnych. Impreza ta otwiera sezon motorowodny w Polsce, a jej głównymi organizatorami jest Wielkopolski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego oraz Gmina Ślesin.

   W ramach Festiwalu rozegrane zostaną trzy konkurencje tj. skoki na nartach wodnych, zawody Formuły Przyszłości oraz Wyścigi po okręgu.

   Jest nam niezmiernie miło zakomunikować fakt, że tego typu impreza odbędzie się po raz pierwszy nie tylko w Polsce ale i w Europie. Jesteśmy absolutnym prekursorem jeżeli chodzi o organizację tego typu zawodów, ale dzięki działaczom z ogromnym doświadczeniem i zapałem jesteśmy spokojni o organizację tej nowatorskiej imprezy na najwyższym poziomie.

Poniżej prezentujemy poszczególne dyscypliny które odbywać się będą w ramach Festiwalu:

Wyścigi motorowodne –Międzynarodowe Mistrzostwa Polski (1 eliminacja) w klasach:

O125   

OSY400

T-550

JT-250

F4s

 

Formuła Przyszłości – Puchar Polski (1 edycja)

Są to zawody dzieci do 12 roku życia polegające na rywalizacji manewrowania małą jednostką motorowodną (typu RIB) z silnikiem przyczepnym o mocy do 10KM. Zawodnicy muszą pokonać slalom równoległy w jak najkrótszym czasie, dodatkowo młodzi adepci sportu motorowodnego muszą wykazać się umiejętnościami wiązania węzłów oraz sprawnością na wodzie.

 

Narty wodne – Puchar Polski w skokach narciarskich (1 edycja)

 

Zapraszamy wszystkich na długi weekend do Ślesina! Emocji na pewno nie zabraknie.

 


WZMWiNW © 2013. All Rights Reserved.